Vysoké školy


Pořady pro skupiny studentů vysokých škol univerzitního i neuniverzitního typu připravujeme jako vysoce specializované akce.

Běžná exkurze pro vysoké školy trvá cca 90 minut.

Dle obsahu se dělí do dvou základních směrů:

První směr představuje seznámení s vybraným oborem (obory) astronomie a astrofyziky na vysokoškolské úrovni a to jak s živým lektorem tak prostřednictvím krátkých filmů.
Často žádaným tématem jsou souřadnicové systémy používané v astronomii, rozdíly a využití jednotlivých druhů astronomických souřadnicových systémů, vztahy mezi astronomickými a geodetickými souřadnicemi atd.
Po domluvě lze studentům též představit výzkumný program Observatoře Kleť zahrnující aktuální poznatky o malých tělesech sluneční soustavy.

Druhý směr tvoří exkurze seznamující studenty - budoucí pedagogy, lektory, sociální pracovníky, pedagogy volného času či pracovníky cestovního ruchu s možnostmi, které může naše instituce nabídnout jejich klientům - žákům, studentům, handicapovaným, seniorům, turistům atd.
Zahrnuje seznámení s umělou hvězdnou oblohou v sále planetária, průřez multimediálními pořady v kinosále pro široké spektrum věkových i zájmových skupin s živým komentářem lektora, případně předvedení kopule s dalekohledy či aktuální výstavy.

© 1996-2017, HaP České Budějovice-Kleť, designed by eMKey s.r.o. 
05.06.2012 08:23:51 GMT