Úvod Deutsch/german English Jihočeský kraj

Pořady pro mateřské školy

Naše hvězdárna nabízí pořady pro všechny stupně a typy škol. Velkou část našich návštěvníků tvoří předškolní děti z mateřských škol již od věku 3 let.

Při práci s dětmi upřednostňujeme živý kontakt, vzájemnou komunikaci a dáváme prostor k jejich zvídavým dotazům, což zpětně pomáhá našim lektorům přizpůsobit náročnost a způsob výkladu pro danou konkrétní skupinu.

Pro nejmenší děti ve věku od 3 do 5 let nabízíme pořad v kinosále Vesmír pro mrňata, ve kterém se seznámí se základní astronomickou tématikou prostřednictvím kreslených pohádek a doplňujícím výkladem lektora. Pobyt v kinosále je pro tyto malé návštěvníky příjemnější a zvládají ho lépe než v temném a uzavřeném prostoru sálu planetária (některé děti se bojí a pláčou). Součástí tohoto pořadu není ukázka oblohy v planetáriu!

Pořad v planetáriu vzhledem ke specifickému prostředí (pobyt po určitou dobu v úplné tmě) doporučujeme vyspělejším dětem až od 5-ti let. Malí návštěvníci, pokud mají zájem, se mohou sami aktivně zapojit do vyhledávání nápadných objektů nočního nebe. Při každé návštěvě spatříte umělou oblohu tak, jak je viditelná právě v době vaší exkurze.

Mateřské školy, které přicházejí na hvězdárnu během roku opakovaně, si mohou v rámci exkurze prohlédnout dalekohledy v kopuli naší hvězdárny. V případě jasného počasí je možno přímo pozorovat i Slunce speciálně upraveným okulárem. Vzhledem k menší kapacitě kopule (25 míst) je potřeba početnější skupiny rozdělit, což ovšem prodlužuje celkovou dobu trvání exkurze.

Z menu vlevo vyberte druh pořadu vhodný pro daný věk - šedá tlačítka.


© 1996-2018, HaP České Budějovice-Kleť, designed by eMKey s.r.o.  ( 277 ) 
05.06.2012 08:58:40 GMT